Vanaema Hilda kokaraamat

Retseptid 1930. aastate taluköögist

Pille Enden, Triin Olvet

Raamatud > Ilukirjandus > Kinkeraamatud

See raamat hoiab elus tibatillukest osa maailmast, mis on praeguseks päästmatult kadunud. Sellisest maailmast, kus põllutöid tehti hobusega, liha suitsutati saunas, seeni toodi metsast, poest osteti vaid suhkrut, soola ja tuletikke ning kus äsjalüpstud soe piim oli mitte õudus, vaid maius. Vanaema Hilda, külarahvale Viira Hilda, suutis ära toita, olenevalt aastaajast, suure hulga heinalisi, kartulivõtjaid, õunakorjajaid, enda pere sinna juurde. Tema söögid olid legendaarsed. Need olid tehtud sellest, mida talupidamine pakkus ja maitsesid nagu muinasjutt.

Vanaema Hilda õppis söögitegemist 1930. aastatel populaarsetel kodumajanduskursustel, kus kõige suuremat tähelepanu pöörati justnimelt toidulaua rikastamisele, et toitumisharjumuste muutmise kaudu rahva kehalist ja vaimset arengut parandada. 1930ndatest on pärit ka Hilda räsitud ja kolletanud retseptivihik, millest nüüd on saanud see raamat. Muu hulgas leiate siit peene keeleroa, järele aimatud heeringa, mooritud lambaselja, hapuleivavormi rabarbriga, sirinakoogid, sõstra- ja koorekreemi, taluleiva, tangupudru, aga ka suure hulga õunatoite.

See on kaunis nostalgiaraamat, kus kunagi taluperenaistele kursustel õpetatud uudsed retseptid tunduvad tänapäeva lugejate jaoks küll tuttavad ja kodused, ent mõjuvad värskelt ka veel nüüd, ligi 100 aastat hiljem.

24,90 €
1
Autorid: Pille Enden, Triin Olvet
Köide: kõvakaaneline
ISBN: 9789916734193
Toote mõõtmed (mm): 170x210
Lehekülgi: 144
Ilmumisaasta: 2023

Vaata ka neid

Kodukirja parimad koogid
Kodukirja parimad koogid
Pille Enden
22,90 €
Maitsemeelelahutaja
Maitsemeelelahutaja
Erlis Schönberg
22,49 €
Magus luksus
Magus luksus
Franziska König jt
23,50 €