Vadin

Hääl meie peas ja kuidas seda kasutada

Ethan Kross

Raamatud > Targad raamatud > Loodusteadused

Me räägime iseendaga. Sõnavoog on siseelust lahutamatu: kui olete hääletult korranud meeldejätmiseks telefoninumbrit, olete kasutanud sisehäält.

Paraku kipub sisehäälest saama vadin just siis, kui me teda kõige enam vajame – kui pinge on laes, panused on kõrged ja emotsioonid mässavad. Vadin koosneb tsüklilistest negatiivsetest mõtetest ja emotsioonidest, mis seavad ohtu nii meie tegutsemise, otsustamise, suhted, õnne kui ka tervise. Endasse vaadates loodame abi saada sisemiselt teejuhilt, aga kohtume hoopis sisemise kriitikuga.

Miks mõnele inimesele tuleb enda sisse vaatamine ja oma tunnete mõista püüdmine kasuks, teine aga läheb täpselt samamoodi talitades hoopis katki? Kuidas halvava stressi tingimustes arukalt mõelda? Vadinast jagusaamiseks ei tule iseendaga rääkimist lõpetada, vaid hoopis rääkida tõhusamalt. Selleks vajalikke vahendeid pole vaja minna kusagilt otsima: need ootavad otse meie nina all.

Ethan Kross on Michigani ülikooli psühholoogiaprofessor ning juhib sealset emotsioonide ja enesekontrolli laborit. Oma teadustöös uurib ta sisekõne mõju tervisele, sooritusele, otsustele ja suhetele. „Vadina“ tõlkeõigused on müüdud 35 keelde ning selle on aasta parimate raamatute sekka valinud Washington Post, CNN ja USA Today.

Kirjastuse Argo raamat

17,90 €
1
Autor: Ethan Kross
Köide: kõvakaaneline
Tõlkija: Raul Kilgas
ISBN: 9789949688630
Toote mõõtmed (mm): 150x215
Lehekülgi: 216
Ilmumisaasta: 2021

Vaata ka neid

Kuidas me õpime?
Kuidas me õpime?
Stanislas Dehaene
19,69 €
Ajust ja arust
Ajust ja arust
Jaan Aru
14,90 €
Kui näeme, siis teame. Mida nägemise neurobioloogia räägib meile meie mõtlemise kohta
Kui näeme, siis teame. Mida nägemise neurobioloogia räägib meile meie mõtlemise kohta
Richard Masland
22,49 €