Surnud ei vaiki
SARJA 1. RAAMAT
raamatLehitse

Surnud ei vaiki

Sari Rainio, Juha Rautaheimo

Raamatud > Ilukirjandus > Nüüdiskirjandus

„Surnud ei vaiki“ on mõnusalt kulgev nostalgiline kriminaalromaan, mis toetub nii politsei kui ka kohtuarstide töö asjatundlikule kirjeldusele. Muhekrimiks liigituvas loos nauditakse jõulumeeleolu ja otsitakse mõrvarit, kes näib olevat kogu aeg sammu võrra politseinikest ees.

Ühel 2009. aasta jõulukuu õhtul seisab juhtivkriminaalkonstaabel Ville Karila Helsingis Töölö linnaosas asuvas korteris ja mõõdab pilguga naise surnukeha. Kõik viitab justkui loomulikule surmale, kuid miski korteris häirib Karilat sedavõrd, et ta otsustab abijõud kohale kutsuda.

Kui kohtuarst Viola Kaario järgmisel hommikul lahangu sooritab, saab selgeks, et tegemist on mõrvaga. Karila alustab koos kolleegidega keeruliseks osutuvat mõrvajuurdlust, mille käigus selgub, et surnud naine oli elanud ohtliku võrgutaja mõjuvõimu all. Kus on nüüd see salapärane mees, kes liikus ringi peaaegu nähtamatuna? Miks on surnud naise korteris tehtud kummaline remont? Ja mida tähendab prügikastist leitud postkaart, millel on kujutatud Soome omaaegset kuulsat näitlejat ja lauljat Tauno Palot?

Enne kui mõrvari isik selgub, peab Kaario oma teraslaual lahkama veel üht surnukeha, ja päevavalgele tulevad mitmed hoolikalt maetud saladused.

„Surnud ei vaiki“ on juhtivkriminaalkonstaabel Ville Karila ja kohtuarst Viola Kaario mõrvajuurdluste sarja „Mortuí non silent“ esimene raamat.

23,99 €
1
Autorid: Sari Rainio, Juha Rautaheimo
Köide: pehmekaaneline
Tõlkija: Toomas Tallo
ISBN: 9789916694756
Toote mõõtmed (mm): 150x210
Lehekülgi: 464
Ilmumisaasta: 2022

Vaata ka neid

Unetus
Unetus
Sarah Pinborough
21,59 €
Sügav, sügav lumi
Sügav, sügav lumi
Brian Freeman
22,49 €
Kadunud muuseum Mistrali tänaval
Kadunud muuseum Mistrali tänaval
M.L. Longworth
21,99 €
Hauakaevaja raamat
Hauakaevaja raamat
Oliver Pötzsch
22,49 €
JAAN MARTINSONI LEMMIK
Kõik aia- ja kokaraamatud -50%