Ränded

Charlotte McConaghy

Raamatud > Ilukirjandus > Nüüdiskirjandus

Ihuüksi, kaasas vaid uurimisvarustus, jälgib Franny Lynch Gröönimaa rannikul randtiire, kes valmistuvad arvatavalt viimaseks rändeks Antarktikasse, ja märgistab neid GPS-saatjatega. Kliimamuutuste tõttu on maakera loomastik peaaegu täielikult välja surnud.

Franny tahab järgneda tiirudele nende rändel. Selleks tuleb tal veenda viimase Gröönimaale jäänud kalalaeva kaptenit Ennist kurssi muutma ning asuma pikale ja ohtlikule teekonnale Antarktikasse. Kas linnud viivad laeva viimaste allesjäänud heeringaparvede juurde? Miks on naine oma soovis nii järjekindel ja mis on tema tegelik eesmärk?

Franny tunneb looduse ja lindudega suuremat osadust, kui seda endale tunnistada julgeb. Mingi sisemine sund ajab teda rändama, ikka ja jälle on ta pidanud lahkuma armsatest inimestest ja paikadest. Franny abikaasa Niall, ornitoloog ja ülikooliprofessor, kes uurib ja üritab päästa veel viimaseid ellujäänud linnuliike, tunneb ära Franny loomuse, kuid ka armastusest jääb väheks, et Frannyt tagasi hoida. Näib, et tagasivaated Franny senisele elule triivivad lugu vältimatult traagilise lõpplahenduseni.

Raamatus põimub realism unenäolisuse ja kujutlustega, see on intiimne ja hingekriipiv lugu süütundest ja lunastuse otsimisest.

Austraalia kirjaniku Charlotte McConaghy (1988) esikromaan „Ränded” on äratanud rahvusvahelist tähelepanu. Teos on tõlgitud rohkem kui 20 keelde.

21,59 €
1
Autor: Charlotte McConaghy
Köide: pehmekaaneline
Tõlkija: Riina Jesmin
ISBN: 9789916694091
Toote mõõtmed (mm): 150x220
Lehekülgi: 296
Ilmumisaasta: 2022

Vaata ka neid

Olen veel olemas
Olen veel olemas
Sven Stricker
22,49 €
Iga mängitud noot
Iga mängitud noot
Lisa Genova
20,59 €
Kord olid hundid
Kord olid hundid
Charlotte McConaghy
22,49 €