Praetud rohelised tomatid Whistle Stopi kohvikus

Fannie Flagg

Raamatud > Ilukirjandus > Nüüdiskirjandus

See on lugu kahe naise, Evelyni ja Ninny sõprusest 1980. aastatel, ja kahe naise, Idgie ja Ruthi suhetest 1930.–40. aastatel Ameerikas, sügaval lõunas asuvas Alabamas.

Üleminekuaastate painega heitleva Evelyni elule annab uue suuna sõbrunemine vanadekodus viibiva rõõmsameelse 80aastase Ninnyga, kes jutustab Evelynile oma noorusajast Whistle Stopi linnakeses, kus tema vennanaine Idgie koos sõbra Ruthiga kohvikut pidas.

Värvika tegelaskonna jutukildude kaudu avanevad linnakeses juhtuvad kentsakad, aga ka tumedad lood, ning märkamatult kerkib keskseks tegelaseks isepäine poisitar Idgie. Kui Idgie suur iidol, vanem vend Buddy rongi alla jääb, muutub Idgie eraklikuks. Kuni Whistle Stopi tuleb elama Ruth, kes päästab Idgie kapseldumisest. Idgie ja Ruth kiinduvad teineteisesse, kuid varsti Ruth abiellub.

Tugeva õiglustundega Idgie teeb, mida peab. Teenindab kohviku tagaukse kaudu värvilisi ja ringirändavaid hulguseid ega lase end heidutada Ku Klux Klani ähvardustest, ning ruttab appi Ruthile, kui too saadab hädasõnumi … Kui minevik end aegamööda lahti rullib, ei ole ka olevik enam endine.

Elujaatav, sooja tundetooniga ja koomiliste seikadega pikitud raamat jutustab sõprusest, truudusest ning vananemise teekonnast. Raamatu lõpuosast leiab valiku Whistle Stopi kohviku koka Sipsey algupärastest retseptidest.

22,49 €
1
Autor: Fannie Flagg
Köide: pehmekaaneline
Tõlkija: Riina Jesmin
ISBN: 9789916694060
Toote mõõtmed (mm): 148x210
Lehekülgi: 368
Ilmumisaasta: 2022

Vaata ka neid

Kohvikukompanii
Kohvikukompanii
Frances Itani
20,59 €
Kolm naist laeval
Kolm naist laeval
Anne Youngson
21,49 €
Olen veel olemas
Olen veel olemas
Sven Stricker
22,49 €
Evvie Drake´i uus algus
Evvie Drake´i uus algus
Linda Holmes
21,59 €