Messi vs. Ronaldo

1 vastasseis, 2 kõigi aegade tippmängijat ja jalgpalli ümbersünni ajajärk

Joshua Robinson, Jonathan Clegg

Raamatud > Ajalugu ja kultuur > Biograafiad ja memuaarid

Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo geniaalsusest võib pajatada lõputult lugusid, mida illustreerida värvikate näidete ja vaimustava statistikaga. Aga sellega ei saa panna punkti igikestvale vaidlusele: kumb neist on parem jalgpallur – ja ühtlasi tõenäoliselt kõigi aegade parim? Ilmselt pole jalgpallifännide seas kedagi, keda see küsimus täielikult külmaks jätaks.

Peaaegu kaks aastakümmet on nad üksteist kannustanud. Et saada kõigi aegade suurimaks, tuli kõigepealt saada teisest paremaks. Nad mõlemad ihkasid ajalugu teha ning selles ühises püüdluses jaguneski maailma populaarseima spordiala raskusjõu kese Ronaldo ja Messi vahel.

Raamatu autorid räägivad lahti Messi-Ronaldo vastasseisu algusaastad ja kujunemisloo, järeldused jäävad aga lugeja teha. Saame teada, kuidas kaks jalgpalligeeniust ühel ja samal ajal esile kerkides spordimaailma pea peale pöörasid ja selles toimuvatele muutustele hoogu andsid.

Neist kahest on ilmunud varemgi elulooraamatuid, kuid mitte ühtegi tõsisemat käsitlust nende ülemaailmsest mõjust jalgpallile, spordiärile ja globaalse kuulsuse olemusele.

Raamatu autorid Joshua Robinson ja Jonathan Clegg on ajalehe Wall Street Journal spordiajakirjanikena saanud jälgida Messi ja Ronaldo tähelendu lähedalt nende karjääri algusest kuni praeguseni.

*

„Päris huvitav olukord, oleme ju kahekesi 15 aastat lava jaganud,“ rääkis Ronaldo UEFA 2019. aasta auhinnagalal Monacos Messi kõrval seistes. „Ma ei tea, kas midagi sellist on jalgpallis varem juhtunud, et kaks tüüpi on kogu aeg samal laval. Nagu isegi arvata võite, ei ole see kerge. Ja loomulikult on meil head suhted. Õhtust me veel koos söönud ei ole, aga loodan seda tulevikus teha.

YouTube’i videolõiku sellest harvast inimlikkuse hetkest jalgpallimaailma kahe jumaluse vahel on vaadatud üle 50 miljoni korra.

„See on igavene kahevõitlus, sest see on juba nii palju aastaid kestnud, ning sellisel tasemel on raske nii pikalt vastu pidada,“ rääkis Messi. „Eriti neis kahes klubis, kus me mängisime ja kus nõudmised olid nii suured – Madridis ja Barças, maailma parimates klubides.

22,99 €
1
Autorid: Joshua Robinson, Jonathan Clegg
Köide: pehmekaaneline
Tõlkija: Aet Süvari
ISBN: 9789916694886
Toote mõõtmed (mm): 148x220
Lehekülgi: 328
Ilmumisaasta: 220

Vaata ka neid

Pimeduse kuningannad
Pimeduse kuningannad
Shelley Puhak
22,00 €
Maailma kõige õnnelikum mees
Maailma kõige õnnelikum mees
Eddie Jaku
18,99 €
Vormel 1 kuulsused
Vormel 1 kuulsused
Rein Luik
19,90 €
KÕIK TEEMA- JA ERIVÄLJAANDED -50%
KÕIK TEEMA- JA ERIVÄLJAANDED -50%