Mayday

Grethe Bøe

Raamatud > Ilukirjandus > Põnevus ja krimi

Kõhedust tekitavalt päevakajaline poliitiline põnevik Vene-Norra suhetest keset Arktika jäävälju.

Kaks NATO pilooti seisavad silmitsi võimatuna näiva ülesandega: nad peavad jälitajate eest pagedes jalgsi läbima jäise tundra ja jõudma õigel ajal Norrasse, et peatada katastroof, mis võib viia kolmanda maailmasõja puhkemiseni.

Samal ajal, kui Venemaa ja NATO suhted on jäätunud, alustab NATO Norra põhjapoolseimas maakonnas Finnmarkis oma kõigi aegade suurimat talveõppust. See provotseerib venelasi alustama õppusi ka enda pool piiri.

Lennuk F-16, mille pardal on NATO piloodid Ylva Nordahl ja John Evans, satub kahe riigi piirialal vastasseisu Venemaa lennukiga ja tulistatakse alla. See sündmus vallandab suure poliitilise kriisi, milles nii Venemaa kui NATO tõlgendavad juhtunut rünnakuna. Ainsana võivad kõikehävitava konflikti vallandumist peatada Ylva ja John, kes püüavad ületada riigipiire ja Norrasse jõuda, et paljastada, mis tegelikult juhtus. See on võitlus ajaga, kuna nii Venemaa president, NATO peasekretär kui ka erasõjatööstus on juba „nuge teritamas”.

Põgenedes läbi metsiku ja kauni arktilise tundra, vaenlased kannul, avastab Ylva, et inimesed, keda ta on usaldanud, sealhulgas kaaspiloot John Evans, pole tegelikult need, keda nad väidavad end olevat.

Norra filmitegija ja stsenaristi Grethe Bøe (1971) „Mayday” on esimene raamat hävituslennuki piloodist, norra-saami päritolu Ylva Nordahlist, kes varjab endas saladust, mis muudab ta kartmatuks tõeotsijaks.

20,90 €
1
Autor: Grethe Bøe
Köide: pehmekaaneline
Tõlkija: Kadi-Riin Haasma
ISBN: 9789916694046
Toote mõõtmed (mm): 140x210
Lehekülgi: 336
Ilmumisaasta: 2022

Vaata ka neid

Sügavik
Sügavik
Kyle Perry
22,90 €
Järsakud
Järsakud
Kyle Perry
22,89 €
Kühnil on tegemist
Kühnil on tegemist
Jan Weiler
19,89 €
KÕIK TEEMA- JA ERIVÄLJAANDED -50%
KÕIK TEEMA- JA ERIVÄLJAANDED -50%