Lucrezia Borgia. Hiilgus ja halastamatus

Friederike Hausmann

Raamatud > Ajalugu ja kultuur > Maailma ajalugu

Lucrezia Borgiat, renessansiaja femme fatale’i on saatnud abielurikkuja, mürgitaja ja verepilastaja kuulsus: ta olevat jaganud voodit nii oma isa kui ka vennaga, vabanenud vaenlastest osava mürgisegamise abil ning külvanud enda ümber hukku ja hävingut. Millised olid aga tegelikult selle saatusliku naise elu tagamaad?

Paavst Aleksander VI abieluväline tütar Lucrezia Borgia (1480–1519) sattus elama Itaalia ja Euroopa ühel kõige tormilisemal ajajärgul, kui Itaaliast oli kujunenud suurte sõdade tallermaa. Keerulistes oludes kasutasid teda oma võimumängudes ära nii tema isa kui ka vend. Poliitiliste eesmärkide nimel mitu korda mehele pandud, oli Lucrezia esialgu mängukann eri võimuliitudega seotud isa käes, pärast viimase surma juba Ferrara hertsoginnana aga üks väheseid Borgiate klanni liikmeid, kes suutis ajastu pained üle elada.

Friederike Hausmann toob lugeja ette kurikuulsa paavstitütre läbinägeliku portree, näitab teda tegutsemas oma ajastu hiilguse ja halastamatuse taustal ning kirjeldab, kuidas kujunes Borgiate „must legend“, mis on Lucreziat läbi aegade saatnud ja varjutanud.

Kirjastuse Argo raamat

18,90 €
1
Autor: Friederike Hausmann
Köide: kõvakaaneline
Tõlkija: Tea Vassiljeva
ISBN: 9789949688746
Toote mõõtmed (mm): 150x216
Lehekülgi: 272
Ilmumisaasta: 2021

Vaata ka neid

Lõpp-peatus Auschwitz
Lõpp-peatus Auschwitz
Eddy de Wind
19,79 €
Pimeduse kuningannad
Pimeduse kuningannad
Shelley Puhak
22,00 €
Maailma kõige õnnelikum mees
Maailma kõige õnnelikum mees
Eddie Jaku
18,99 €
Hitleri viimane vandenõu
Hitleri viimane vandenõu
Ian Sayer ja Jeremy Dronfield
18,90 €
Viimane duell
Viimane duell
Eric Jager
12,90 €