Liiga palju, aga ei kunagi küllalt

Liiga palju, aga ei kunagi küllalt

Kuidas minu perekond lõi maailma kõige ohtlikuma mehe

Mary L. Trump

Raamatud > Ajalugu ja kultuur > Biograafiad ja memuaarid

See on avameelne portree Donald J. Trumpist ja teda kujundanud perekonnast.

Mary L. Trump, ametilt kliiniline psühholoog ja Donaldi ainuke vennatütar, heidab oma raamatus valgust nende perekonna tumedale ajaloole, et selgitada, kuidas tema onust sai mees, kellest on nüüd saanud oht kogu maailma tervislikule seisundile, majanduslikule turvatundele ja ühiskondlikule korraldusele.

Mary Trump veetis suure osa lapsepõlvest oma vanavanemate suures ja võimsas New Yorgi majas, kus Donald ja tema neli õde-venda üles kasvasid. Ta räägib jubedatest traumadest, hävitavatest suhetest ning hooletuse ja kuritarvituse traagilisest koosmõjust. Ta selgitab, kuidas teatud sündmused ja perekonnas järgitavad mustrid vormisid ja kahjustasid meest, kes on end praegu sisse seadnud Ameerika Ühendriikide presidentide Ovaalkabinetis, ning teeb juttu ka Fred Trumpi imelikust ja valusast suhtest oma kahe vanema pojaga, Fred Jr. ja Donaldiga.

Mary räägib oma perekonna süngetest ja tihtipeale segadusse ajavatest sündmustest nende vahetu tunnistajana ning jutustab vaimukalt ja ootamatult humoorikalt. Ta kirjeldab halastamatu üksikasjalikkusega kõike: nii perekonna imetlust onu Donaldi vastu kui ka seda, kuidas Donald, Fred Trumpi lemmikpoeg, oma isa tülgastaval moel kõrvale heitis ja naeruvääristas, kui see hakkas alla jääma Alzheimerile.

Donald Trumpi saatuslikke vigu on proovinud selgitada paljud õpetlased, tugitoolipsühholoogid ja ajakirjanikud. Mary Trumpi on ainuke inimene, kes suudab meile jutustada paeluva ja kõhedust tekitava saaga, mitte ainult sellepärast, et ta seisab perekonnale nii lähedal, vaid ka sellepärast, et tema on ainuke Trump, kes soovib rääkida tõde ühe maailma kõige mõjuvõimsama ja probleemsema perekonna kohta.

20,59 €
1
Autor: Mary L. Trump
Köide: kõvakaaneline
Tõlkija: Martin Kirotar
ISBN: 9789949696604
Toote mõõtmed (mm): 158 x 242
Lehekülgi: 224
Ilmumisaasta: 2020