Kadunud muuseum Mistrali tänaval

M.L. Longworth

Raamatud > Ilukirjandus > Põnevus ja krimi

Aix-en-Provence’i tagasihoidlikus Quentin-Savary muuseumis on juhtunud midagi veidrat.

Kui muuseumi direktor, härra Achille Formentin, ühel ilusal aprillihommikul muuseumisse läheb, tabab teda šokk, sest kõik eksponaadid on minema viidud. Alles on ainult üks pink, vastuvõtulaud ja väike sõnajalg. Murelik direktor helistab kohalikku politseijaokskonda ning Aix’i magistraat Antoine Verlaque asub varga isikut välja selgitama. Aga see on kõige segasem juhtum, millega Verlaque oma töös kunagi on kokku puutunud. Miks peaks keegi tahtma varastada portselanist magustoidutaldrikuid, vanu dokumente ja väikese formaadiga maale? Kas muuseumirööv on kuidagi seotud mõni nädal varem toimunud saladusliku sissetungiga proua de Montbarboni korterisse? Ja kuidas Verlaque suudab üldse vargusele keskenduda ajal, mil tema ja ta naine last ootavad?

„Kadunud muuseum Mistrali tänaval“ on võluvate tegelastega raamat, mis viib lugeja otse päikesepaistes kümblevasse Aix-en-Provence’i, kus mõrvauurimine peab alati lõunasöögi lõpuni ootama – ütlematagi selge, et iga söömaaja juurde kuulub klaas head veini – ja põnevale juhtumile suudavad konkurentsi pakkuda ainult hunnitud vaated Vahemerele.

L. Longworth elab alates 1997. aastast Aix en Provence’is. Tema artikleid selle regiooni kohta on avaldanud Washington Post, Times (London), Independent (London) ja Bon Appétit. Ta on kirjutanud kakskeelse artiklikogu Une Américaine en Provence („Ameeriklanna Provence’is“). Ta on abielus ning ühe tütre ema.

21,99 €
1
Autor: M.L. Longworth
Köide: pehmekaaneline
Tõlkija: Kadri Metsma
ISBN: 9789916634936
Toote mõõtmed (mm): 150x220
Lehekülgi: 280
Ilmumisaasta: 2022

Vaata ka neid

Kühnil on tegemist
Kühnil on tegemist
Jan Weiler
19,89 €
Sügavik
Sügavik
Kyle Perry
22,90 €
Järsakud
Järsakud
Kyle Perry
22,89 €