Horisontaalne ajalugu. Mida kõike pole voodis tehtud

Brian Fagan, Nadia Durrani

Raamatud > Targad raamatud > Loodusteadused

Aegade vältel on voodis tehtud peaaegu kõike. Muistsetel egiptlastel aitas voodi luua sidet hauataguse maailmaga, Shakespeare’i päevil kihas selle ümber seltskonnaelu ja Teise maailmasõja ajal juhtis Winston Churchill voodist tervet Suurbritanniat.

Tänapäeval on voodi tõrjutud magamistoa ukse taha ning uneterapeudid soovitavad voodit kasutada üksnes magamiseks ja seksiks. Nii tulebki selle mööblieseme kirev ajalugu ja roll inimeste elus kõne alla hämmastavalt harva. Ometi on voodil, kus veedame umbes kolmandiku oma elust, jutustada vägevaid lugusid.

„Horisontaalses ajaloos“ tõmmatakse kõrvale eesriided, mis varjavad voodit kui inimkonna üht kõige tähtsamat leiutist. Ühtviisi saavad sõna nii hiigelsuurtes kõrtsivoodites üheskoos tukkuvad rännumehed kui kullatud vooditest käske jagavad valitsejad. Raamat toob lugeja ette voodi veidravõitu ja mõnikord naljaka, kuid alati paeluva ajaloo: see on jutustus, kuidas okstest ja lehtedest ürgpesast sai põranda kohal hõljuv tehnoloogiaime.

Brian Fagan on antropoloogia emeriitprofessor California ülikoolis Santa Barbaras ja avaldanud mitu arheoloogiaraamatut.

Nadia Durrani on kirjutanud arheoloogia teemal juba kaks aastakümmet, avaldanud koos Brian Faganiga mitu õpikut ja toimetanud ajakirja Current World Archaeology.

Kirjastuse Argo raamat

17,50 €
1
Autorid: Brian Fagan, Nadia Durrani
Köide: kõvakaaneline
Tõlkija: Ivika Arumäe
ISBN: 9789949688463
Toote mõõtmed (mm): 149x216
Lehekülgi: 232
Ilmumisaasta: 2021

Vaata ka neid

Seksiõpe. Täisealise teejuht
Seksiõpe. Täisealise teejuht
Ruby Rare
18,99 €
10,90 €
Kuidas me õpime?
Kuidas me õpime?
Stanislas Dehaene
19,69 €