Elementaarne. Perioodilisustabel lahtiseletatult
MENUK
raamatLehitse

Elementaarne. Perioodilisustabel lahtiseletatult

James M. Russell

Raamatud > Targad raamatud > Loodusteadused

Haaravalt kirja pandud ülevaatlik käsitlus universumi ehituskividest ja inimestest, kes avastasid, eraldasid ja isegi lõid keemilisi elemente.

Meie praegune arusaam universumi keemilisest koostisest põhineb Vene teadlase Dmitri Mendelejevi (1834–1907) loodud keemiliste elementide perioodilisustabelil.

Tähtsa teadusavastuse sünniks ei läinud vaja keeruka sisseseadega teaduslaborit ega paljusid eksperimente, Peterburi ülikooli keemiaprofessor mõtles selle välja oma kirjutuslaua taga. 1860. aastatel reastas Mendelejev kõik keemilised elemendid – mida siis teati olevat 62 – nende aatommassi ja omaduste järgi tabelisse.

Mendelejevi tabel mitte ainult ei ennustanud toona veel avastamata ainete olemasolu, vaid andis keemikutele sügavama arusaama aatomitest enestest. Järgneva 150 aasta jooksul on leitud ja sünteesitud uusi elemente, nagu näiteks argoon, boor, neoon, poloonium, radoon.

Raamatus käsitletakse ükshaaval kõiki nüüdseks tuntud 118 keemilist elementi. Autor James M. Russell kirjeldab üksikasjalikult elementide avastamist ning tutvustab nende omadusi ja kasutusalasid tänapäeval.

10,90 €
1
Autor: James M. Russell
Köide: pehmekaaneline
Tõlkija: Ants-Kristjan Laansalu
ISBN: 9789916715369
Toote mõõtmed (mm): 198x129
Lehekülgi: 192

Vaata ka neid

Õpitud, aga ununenud matemaatika
Õpitud, aga ununenud matemaatika
Chris Waring
8,90 €
Õpitud, aga ununenud matemaatika. Ülesanded
Õpitud, aga ununenud matemaatika. Ülesanded
Daniel Smith
10,00 €
Meie kosmiline kodu
Meie kosmiline kodu
Laurits Leedjärv
17,99 €
EESTI AUTORI TEOS