Kevad, suvi ja sügis aias

Koostaja: Margit Aedla

148 lk, 230x297, pehmed kaaned

„Kevad, suvi ja sügis aias" on järg 2021. aastal ilmunud mahukale aiateemalisele eriväljaandele.

Käesolev teemaajakiri on keskendunud nii kevadsuvistele kui ka sügisestele aiatöödele, mis tagavad hea saagi ja rohkesti silmailu.

Siinsetel lehekülgedel saab aiapidaja palju ideid ja kasulikke nippe. Anname nõu, kuidas rajada peenraid, et taimedel seal kasvades mugav oleks. Selgitame, miks peaks üldse kaevama maad ja kuidas parandada mulla kvaliteeti, näiteks lupjamisega. Kaalume plusse ja miinuseid taimede seemnest kasvatamise ja noortaimede ostmise vahel.

Suur osa on pühendatud tarbeaiale. Jagame ideid, kuidas piiratud alal köögivilju kasvatada. Üheks heaks näiteks on tünniaed, aga ka kastaed. Samuti saab nõu herneste, tomatite ja teiste köögiviljade kasvatamise kohta. Muidugi peatume pikemalt teemal, kuidas rajada saagikas maasikaistandus. On ju maasikad suvel kõigi lemmikmarjad.

Kahjurid ja haigused on aiapidaja vaenlased. Anname nõu, kuidas neid võimalikult keskkonnasäästlikult tõrjuda. Loodus ise saab siin targale aiapidajale appi tulla.

Silmailu on aias olulisel kohal - jagame soovitusi, milliseid lilli võiks istutada varjulisse kohta, milliseid veekogude lähedale ja missugused taimed taluvad hästi tuult. Soovitame närilistekindlaid sibullilli. Rohkesti jagub väljaandes kasvatusnippe ronitaimedest sireliteni.
Ilu ja isikupära saab aias luua erinevate kividega, olgu selleks siis loodus- või tehiskivid.

Sügisel saadame aia tänulikult puhkama. Mida head teeb sügisväetamine, kuidas kasvuhoone talveks korrastada, milliseid taimi ja kuidas katta ning viljapuid metsloomade ja näriliste eest kaitsta - kõigest sellest kirjutame ka. Lisaks tuletame meelde, millised on viimased tööd kodumurul, et see talve kenasti üle elaks.

Kasulikku lugemist ja ilusat aia-aastat!

Tellimiseks kliki hinda


8.90 EUR
Hind poes 10.90 € Sääst 18 %
Vali ajakiri