Pöördloendus 1945

Ebatavaline lugu tuumapommist ja 116 päevast, mis muutsid maailma

Chris Wallace, Mitch Weiss

Tõlkinud Kadri Metsma

336 lk, 156x235, kõvad kaaned

12. aprill 1945: pärast aastaid kestnud veriseid konflikte Euroopas ja Vaiksel ookeanil raputab Ameerikat uudis president Franklin D. Roosevelti surmast. Asepresident Harry Truman, keda on sõjalistest plaanidest eemal hoitud ja kes ei tea midagi ülisalajasest Manhattani projektist maailma esimese tuumapommi väljatöötamiseks, peab korraga võtma üle nii mitmel kontinendil sõdiva rahva juhtimise kui ka silmitsi seisma ühe enim poleemikat tekitanud otsuse langetamisega inimkonna ajaloos. "Pöördloendus 1945" räägib haarava loo 116 tormisest päevast kuni 6. augustini 1945 - päevani, mil Truman andis käsu heita Hiroshimale tuumapomm.

Kohtume inimestega, kes olid tuumapommiga ühel või teisel moel seotud: teadlase J. Robert "Oppie" Oppenheimeri ja tema meeskonda salaja imbunud nõukogude luurajatega, teise maailmasõja ajal ametis olnud Ameerika ja Euroopa riigijuhtidega, võitlushimulise piloodiga, kes valiti pommi kohale toimetama, ja paljude teistega.

Kuid "Pöördloendus 1945" on palju rohkem kui lihtsalt raamat tuumapommist. See on lugu inimestest - nendest, kes pommi ehitasid, kohale viisid ja üle elasid ...

Raamatu postitus Omniva pakiautomaati maksab 2 €omniva

Alates tellimuse summast 28 € on tarne tasuta.

Tellimiseks kliki hinda

soodus
12.90 EUR
Hind poes 24.99 € Sääst 48 %
Vali ajakiri