husda Euroopa kohal

Õhusõda Euroopa kohal 1939-1945

Mati Õun, Hanno Ojalo

224 lk, 148x218, kõvakaaneline

Üks Teise maailmasõja märkimisväärsemaid sündmusi oli õhusõda Euroopa kohal, milles osalesid sajad tuhanded lennukid ja paar miljonit vaprat meest ja naist.

Siinse raamatu jaoks on välja valitud olulisemad teemad sellest hiigelvõitlusest - eelkõige õhulahing Inglismaa taevas, Saksamaa pommitamised, samuti sõja ähelepanuväärsemad õhudessantoperatsioonid. Lisaks on vaatluse all õhurünnakud linnadele ja õhuvõitlused Lääne-Euroopas ja Itaalias ning ka Ida-Euroopas - Soomes, Poolas ja Nõukogude Liidu territooriumil, kõige muu hulgas käsitletakse ka Eesti linnade pommitamist.

„Korduvate õhurünnakute tõttu Narvale alustas Saksa rindejuhatus 25. jaanuaril 1944 linnaelanike evakueerimist. 1. märtsil, mil linnast oli evakueeritud umbes 85 protsenti elanikest, toimus järjekordne Nõukogude õhurünnak, mis kiirustas viimaseid linna jäänud elanikke sealt lahkuma - linn jäi inimtühjaks. /.../ Venelased armastasid pommitada kuuvalgetel öödel, mil suur osa narvakaid eelistas magada pommivarjendeis, suuremate hoonete keldreis ja bastionide maa-alustes käikudes."

Hind tellides 19,50 €, hind poes 20,90 €

Raamatu postitame tasuta Omniva pakiautomaatiomniva

Tellimiseks kliki hinda

Hind
19.50 EUR
banner