Visa hing. Üks aasta kosmoses

Scott Kelly

Tõlkija Tanel Saimre

432 lk, 145x210, kõvakaaneline

Koos raamatu ostjatega toetab kirjastus Ühinenud Ajakirjad Eesti kosmoselaeva ESTCube-2 lendu.

Scott Kelly on ameerika astronaut, kes lendas rahvusvahelisse kosmosejaama (ISS) ja veetis inimvõimete piire testides selle pardal aasta aega reas. „Ronimine kosmoselaeva, mis võib sind tappa, kujutab endast nii kohtumist oma surelikkusega kui ka seiklust, mis paneb sind ennast tundma elusamana kui miski muu," kirjutab ta oma reisi alguses ja võtab selle pärast pikka aastat kokku sõnadega: „Ma hakkan taga igatsema vaadet Cupola akendest. Ma tean, et ma hakkan taga igatsema seda tunnet, et ainult mu mõistus hoiab mind elus, et eluohtlikud sündmused võivad iga hetk aset leida ning et ma saan nendega hakkama."

„Scott Kelly leidis inspiratsiooni oma elutööks lugedes raamatuid pioneeridest ja seiklejatest. Usun, et tema raamat annab lugejale sama moodi jõudu ja innustust suurteks tegudeks ka siis, kui on raske."

- Mart Noorma, Eesti tudengisatelliidi programmi algataja ja ESTCube-1 projekti juhendaja

„Kelly polnud koolis kaugeltki mitte musterõpilane, ent ometi sai temast rekordeidpurustav inim-eksperiment, kui ta veetis aasta ISS-i pardal eemal perekonnast, gravitatsioonist, loodusest ja kõigist teistest asjadest, mida me enesestmõistetavaks peame."

- Andris Slavinskis, NASA Amesi uurimiskeskuse külalisteadur,
Tartu observatiooriumi vanemteadur, ESTCube-1 arendustiimi liige

Raamatu postitus Omniva pakiautomaati maksab 2 €omniva

Alates tellimuse summast 28 € on tarne tasuta.

Tellimiseks kliki hinda

soodushind
9.90 EUR
Hind poes 25.90 € Sääst 62 %
Vali ajakiri