Vargad seaduses. Vene supermaffia

Mark Galeotti

Tõlkinud Tiina Randus

340 lk, kõvakaaneline

Haarav uurimus kriminaalsest võrgustikust, mis sai alguse 18. sajandil, kasvas Gulagi sunnitöölaagrites, elas üle NSV Liidu lagunemise ja on nüüd tugevam kui kunagi varem.

"Ja siis oli veel Volodja, hüüdnimega Tšainik (Teekann) - miks, ma ei saanudki teada, ehkki vanglates nimetatakse niimoodi mõnikord jõhkardeid. Sooniline, intensiivne ja sünge, ja ometi seletamatult habras ja ohtliku meelega, nii et üldiselt eelistan ma selliseid kohates teisele poole teed minna. Sõjas oli ta snaiper ning praktiliselt ainuke asi, mis suutis temast teha rõõmsa, avala ja lausa elava inimolendi, oli võimalus rääkida Dragunovi snaipripüssist ja oma oskustest.

Ma ei saanudki teada, mis Volodjast sai. /---/ Loodan senimaani, et satun ehk mõnikord, kõndides Moskva mafioosnikute lemmiksurnuaias, Volodja hauale.

Ma ei kahtlegi, et kivil on kujutatud vintpüssi."

Mark Galeotti on silmapaistev ekspert Venemaa organiseeritud kuritegevuse alal ja üks esimesi lääne teadlasi, kes hakkas juhtima tähelepanu Vene organiseeritud kuritegevuse kasvule ja selle võimalikele tagajärgedele. "Vargad seaduses" on haarav uurimus tohutust kriminaalsest võrgustikust, mis sai alguse 18. sajandil, kasvas Gulagi sunnitöölaagrites, elas üle NSV Liidu tekke ja lagunemise ning on nüüd tugevam kui kunagi varem.

„Meie, itaallased, tapame su. Aga venelased on hullud - nemad tapavad kogu su perekonna."

John Gotti, Gambino maffiaperekona pea

Hind tellimisel 22,60 €, hind poes 24,90 €

Raamatu postitus Omniva pakiautomaati maksab 2 €omniva

Alates tellimuse summast 28 € on tarne tasuta.

Tellimiseks kliki hinda

soodushind
9.90 EUR
Hind poes 24.90 € Sääst 60 %
Vali ajakiri